برگزاری مراسم درختکاری در شهر پرند با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی/غرس ۲۰۰ هزار اصله درخت در شهرهای جدید کشور طی سال جاری

همزمان هفته منابع طبیعی، مراسم درختکاری در شهر جدید پرند با حضور حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور و مدیر عامل شرکت عمران پرند، صبح سه شنبه در مزار شهدای گمنام، بوستان مشاهیر وپروژه اسکان سازان در فاز ۴ پرند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند؛ طاهرخانی در این مراسم با تاکید بر لزوم توجه به توسعه فضای سبز در شهر های جدید کشور، گفت: بدون فضای سبز شهرها زیبایی و نشاط لازم را ندارند و توسعه فضای سبز از اولویت های شرکت عمران شهرهای جدید کشور است.

طاهرخانی با بیان اینکه در توسعه فضای سبز باید دو وجه را مد نظر قرار دهیم، اظهار داشت: در توسعه فضای سبز با دو رویکرد اجتماعی و زیبایی- بصری مواجه هستیم. احداث پارک ها و بوستان ها و فضای تفریحی برای شهروندان از نظر اجتماعی بسیار حائز اهمیت است که در کنار کارکرد زیبایی و بصری شهر و همچنین محیط زیست باید مورد توجه قرار گیرد‌.

رئیس و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور در ادامه تصریح کرد: ما شاهد توسعه مسکونی بسیار سریع در شهر جدید پرند بوده ایم و عقب ماندگی هایی در همه حوزه ها از جمله توسعه فضای سبز در این شهر وجود دارد و امیدواریم با همکاری سایر دستگاه ها بتوانیم به سرعت عقب ماندگی ها را جبران نماییم.

طاهرخانی با اشاره به پروژه بوستان بزرگ مشاهیر پرند، گفت: با اتمام فعالیت عمرانی پروژه بوستان مشاهیر پرند و دیگر پروژهای مکمل در توسعه فضای سبز، شهر جدید پرند از وضعیت بهتری در حوزه فضای سبز بهرمند خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برنامه ما در شرکت عمران شهرهای جدید این است که تا پایان امسال ۲۰۰ هزار اصله نهال در مجموعه شهرهای جدید کشور، غرس کنیم.

طاهرخانی با بیان اینکه مشارکت مردم در حفظ و نگهداری فضای سبز از اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار داشت: هر کجا که مردم به میان آمدند تاثیر بسزایی گذاشته اند و در توسعه فضای سبز نیز این مردم هستند که می توانند در نگهداری و حفظ فضای سبز نقش مهمی ایفا نمایند.

در ابتدای این مراسم سید علی اکبر طاهری مدیر عامل شرکت عمران پرند در سخنانی ضمن خیر مقدم به حضار، فعالیت های شرکت عمران پرند در حوزه فضای سبز را تشریح کرد و گفت: یکی از مهمترین اولویت های شرکت عمران پرند، توسعه فضای سبز است.

مدیر عامل شرکت عمران همچنین از توزیع ۵۰۰۰ هزار اصله نهال در بین شهروندان پرند به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد.

در این مراسم حجت الاسلام پاشاکی امام جمعه پرند در خصوص اهمیت توسعه فضای سبز و تاکید آموزه های دینی و روایات مبنی بر حفظ و نگهداری محیط زیست سخنرانی کرد.
 
 همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در مزار شهدای گمنام شهر جدید پرند ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، به صورت نمادین یک نهال در محوطه مزار شهدای گمنام شهر پرند کاشت.

گفتی است در این مراسم جمعی از اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور، طاهری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت عمران پرند، حجت الاسلام پاشاکی امام جمعه، سید کاظم آشتیانی شهردار پرند و اعضای شورای شهر پرند حضور داشتند.