اختتامیه سمپوزیوم مجسمه سازی پرند برگزار گردید

عصر چهارشنبه از برگزیدگان سمپوزیوم مجسمه سازی پرند تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، در اختتامیه زسمی سمپوزیوم که با حضور مقامات عالی شهرستان، طاهرخانی معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و اعضای مجمع، وطن خواهی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند و هنرمندان و خانواده های آنان حضور داشتند از هنرمندان و دست اندرکاران برگزاری سمپوزیوم تقدیر گردید .

حبیب اله طاهرخانی در سخنانی و با تاکید روی مباحث فرهنگی اظهار نمود این رویداد مهم نگاه ها را به سمت شهر پرند جلب می کند و به طور قطع مقصدی برای هنرمندان و گردشگران خواهد بود.
وی افزود: این سمپوزیوم علاوه بر جمع کردن هنرمندان در کنار هم، فرآیند هویت سازی در این شهر جدید را نیز فراهم کرده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازدید از کارگاه های ساخت مجسمه سازی در پرند گفت: این حرکت در سایر شهرهای جدید الگوسازی و از تجربه های پرند در این زمینه استفاده شود.

محسن وطن خواهی نیز ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و مدیران، گفت: اگر بناهای فرهنگی در شهر پرند احداث کنیم شهر از ارزشی مهم برخوردار شده و قطعاً این شهر مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران می‌شود.

 وی افزود: نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی با هدف حمایت از ایده های نو، ارتقای کیفی مجسمه سازی محیطی و ایجاد زمینه حضور فعال هنرمندان مجسمه ساز در این شهر برگزار شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند خاطرنشان کرد: 150 طرح به دبیرخانه سمپوزیوم مجسمه سازی ارسال شد که از بین آنها 20 طرح انتخاب و در کارگاه‌ مجسمه ‌ها در بوستان مشاهیر این شهر فعال شده است.
وی ادامه داد: این نخستین رویداد در شهرستان های اطراف تهران است که حدود یک میلیارد تومان برای آن اختصاص یافته است.