هزينه كرد 600 میلیارد ریال اعتبار در حوزه آموزش مسکن مهر پرند

سید علی اکبر طاهری مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند از اختصاص بیش از 600 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ی آموزشی مسکن مهر پرند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، سید علی اکبر طاهری در حاشیه افتتاح 880 واحد مسکونی مهر که با حضور نریمان معاون وزیر راه و شهر سازی در پرند انجام شد، گفت : در دولت یازدهم و در راستای تدابیر مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، برای سرانه های آموزشی اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت عمران اختصاص دادیم و 21 مدرسه در یک سال و نیم گذشته ساختیم به طوری که در حال حاضر در این حوزه مشکل کمبود مدرسه نداریم.

طاهری با بیان اینکه در گذشته  یکسری از سرانه های عمومی در بخش مسکن مهر در نظر گرفته نشده بود، اظهار کرد:  تا یک سال و نیم گذشته هیچ فضایی آموزشی در مسکن مهر پرند وجود نداشت اما با تاکید آخوندي مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و نريمان معاون وزير و مديرعامل و رییس هیات مدیره شركت عمران شهر های جدید مبنی بر اینکه ما به وزارت آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، دستگاه های امنیتی و انتظامی کمک نماییم، ما نیز در همین راستا وارد میدان شده ایم.

وی در خصوص روند تکمیل مسکن مهر پرند اظهار کرد: از 95 هزار واحد مسکن مهر در پرند حدود 62 هزار واحد تحویل متقاضیان شده یا در حال تحویل می باشدو در نظر داريم 8 هزار واحد دیگر را تا پایان سال آماده و تحویل متقاضیان عزیز نماييم.

مدیر عامل شرکت عمران پرند با بیان اینکه بیشتر مشکلات در بخش مسکن مهر پرند مربوط به خدمات رسانی است، تصریح کرد: با تعاملی که با دستگاه های خدمات رسان داشته ایم آنها نیز پای کار آمده اند. در حال حاضر بسیاری از ابنیه ها آماده است و با تکمیل خدمات رسانی، تحویل واحد های مسکونی مهر به متقاضیانی که سالیان سال در انتظار تحویل واحد هایشان هستند، امکان پذیر می شود.

طاهری همچنین در خصوص کلنگ زنی بوستان مشاهیر که با حضور نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در پرند انجام شد، تصریح کرد: این بوستان در دره ی موجود بین فازهای 3 و 4   با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت عمران پرند و با مساحت 32 هکتار ساخته می شودکه 4 هکتار شمالی آن به پارک بانوان اختصاص می یابد.

طاهری با اشاره به ساخت آرامستان پرند، گفت: مناقصه آرامستان برگزار شده است و تا ماه آینده پیمانکار این پروژه انتخاب می شود. زمینی که برای آرامستان در نظر گرفته شده 60 هکتار مساحت دارد که در فاز اول 7 هکتار آن اجرایی می شود.

طاهری همچنین از دعوت سرمایه گذاران داخلی و خارجی توسط شرکت عمران پرند خبر داد و گفت:  جلسه ای با آقای میریان عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی شهر های جدید داشتیم و تفاهم نامه ای با کشور ایتالیا برای توریسیم درمانی و ساخت بیمارستان 300 تختخوابی در پرند به امضا رسیده است.