فاز اول تصفيه خانه فاضلاب شهرجدید پرند با حضور معاون اول رييس جمهور به بهره برداری رسید.

فاز اول تصفيه خانه ي فاضلاب شهر پرند با ظرفيت 29 هزار و 154 متر مكعب در شبانه روز با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئیس جمهور،چیتچیان وزیر نیرو و هاشمی استاندار تهران، سعيد بيات فرماندار و سيد علي اكبر طاهري مديرعامل شركت عمران، خدايي مدير اداره آب و فاضلاب پرند و جمعي از مديران شهرستان پيش از ظهر امروز در شهرجدید پرند افتتاح گردید.

طراحی وساخت تصفيه خانه ي فاضلاب شهرجدید پرند در سه فاز با هدف جمع آوري، انتقال و تصفيه روزانه 87 هزار متر مكعب فاضلاب در دستور كار قرار گرفته است که در فاز نخست آن،  ۲۹ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز تصفیه و پساب تصفیه‌شده با کیفیت مناسب برای مصارف کشاورزی، صنعت و تغذیه آب‌خوان‌ها تولید خواهد شد. گفتنی است فاضلاب این شهر توسط ۲۶۰ کیلومتر شبکه شامل ۲۲۴ کیلومتر شبکه فرعی،   نزدیک به ۲۷ کیلومتر شبکه اصلی و ۹ کیلومتر خط انتقال به صورت کاملا ثقلی به تصفیه‌خانه منتقل می‌شود.

فرایند تصفیه فاضلاب در این تصفیه‌خانه، لجن فعال از نوع پیشرفته A۲O  است که علاوه بر حذف آلاینده‌های آلی توانایی حذف بیولوژیک ازت و فسفر را به عنوان مهم‌ترین عوامل آلاینده زیست‌بوم‌های آبی نیز داراست.